AccesGratuit-Mult mai simplu pentru tine
La noi este Accesul Gratuit, dar daca vrei sa devii membrul forumului nostru official te invitam sa te inregistrezi!
O zi buna!

Join the forum, it's quick and easy

AccesGratuit-Mult mai simplu pentru tine
La noi este Accesul Gratuit, dar daca vrei sa devii membrul forumului nostru official te invitam sa te inregistrezi!
O zi buna!
AccesGratuit-Mult mai simplu pentru tine
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Asculta Radio
Log in

I forgot my password

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Latest topics
» Joc online TumbleWaiter
Despre Perusi EmptyTue Jun 22, 2010 1:28 pm by AccessGratuit

» Joc online Squiggle Squid
Despre Perusi EmptyTue Jun 22, 2010 1:27 pm by AccessGratuit

» Joc online Flea
Despre Perusi EmptyTue Jun 22, 2010 1:26 pm by AccessGratuit

» SnakeBox
Despre Perusi EmptyTue Jun 22, 2010 1:24 pm by AccessGratuit

» AstroFlyer
Despre Perusi EmptyTue Jun 22, 2010 1:20 pm by AccessGratuit

» MySTAR Production
Despre Perusi EmptyTue Jun 22, 2010 1:14 pm by AccessGratuit

» Scrisoarea a III-a.Episodul 2.
Despre Perusi EmptyTue Jun 22, 2010 7:44 am by AccessGratuit

» Parodie La Scrisoarea lll'a
Despre Perusi EmptyTue Jun 22, 2010 7:43 am by AccessGratuit

» Cum iti petreci timpul liber ?
Despre Perusi EmptyTue Jun 22, 2010 7:37 am by AccessGratuit

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Top posters
AccessGratuit
Despre Perusi I_vote_lcapDespre Perusi I_voting_barDespre Perusi I_vote_rcap 

Parteneri AccessGratuit
Filme Online Gratuite
Advertising
Originals.ro - Magazin online cu adidasi, haine si accesorii Originals.ro - Magazin online cu adidasi, haine si accesorii Originals.ro - Magazin online cu adidasi, haine si accesorii Originals.ro - Magazin online cu adidasi, haine si accesorii Originals.ro - Magazin online cu adidasi, haine si accesorii Originals.ro - Magazin online cu adidasi, haine si accesorii

Despre Perusi

Go down

Despre Perusi Empty Despre Perusi

Post  AccessGratuit Sat Jun 19, 2010 6:54 pm

Am "evoluat" de la pestisorul auriu la pasarele Mi-ar fi placut un papagal mare, dar pretul m-a linistit asa ca m-am multumit cu ceva mai mic (budgie, parakeet sau perush), si uite asa l-am luat pe Miki (baietel, ca citisem eu ca astia se dreseaza mai usor decat fetitele ). Miki, dupa 3 zile se cerea afara din cusca, dupa vreo 3 saptamani statea la mine pe mana cu mare bucurie, si dupa aproximativ 3 luni se tutuia efectiv cu noi. In acel moment am hotarat sa-i luam o consoarta, si asa am luat-o pe Nina. Nina a fost foarte sperioasa, si fugea de mana mea de ziceai ca-i dau foc la coada. Insa ei doi s-au inteles bine, si asta mai ales temperamentului lui Miki: efectiv un gentleman! Cel de-al 3-lea, Boby, a sosit pur si simplu ne-planificat: vizitand un magazin de specialitate gagiul pur si simplu statea pe gratii si se uita la mine, parca-mi cerea sa-l iau de acolo; am intins mana la el, a fugit, apoi a revenit imediat in aceiasi pozitie de cersetor ... n-am rezistat si nu o sa-mi para rau niciodata!
La inceput au fost mici ne-intelegeri, dar cu timpul, si mai ales cu ajutorul lui Miki (iarasi un gentleman!), spiritele s-au calmat si s-a ajuns la o cordialitate de invidiat. Dupa un timp am realizat ca Boby este de fapt fetita . Desi a trecut mai bine de 1 an, Boby este singurul care nu sta sa-l iei in mana. Miki vine singur , Nina sta cuminte s-o prinzi, dar Boby fuge si tipa de rupe norii, cel mai adesea zboara direct pe mana ta, stiind el ca asa nu-i posibil sa-l prinzi. Miki si Nina stau sa-i mangai ca pe niste pisicute. Nici unul din ei nu ciupeste!
Desi au usa custii deschisa tot timpul, daca nu esti langa ei prefera sa stea in cusca, altfel ies afara si fac galagie, zboara, si abia asteapta sa te duci la ei sa vina pe umarul tau sau mana ta sa te "ciuguleasca"... Curios, in general Boby este cel care vine primul Tot Boby este cel mai curios, imediat ce te vede ca manaci ceva langa cusca lui se intinde sa vada ce este si poate-i dai si lui sa guste. Evident ca dupa el vin si ceilalti. Curiosi... Baie, daca le oferi posibilitatea, chiar si iarna. La inceput faceau baie intr-o scrumiera. Pur si simplu se "bateau" care sa stea mai mult in apa. Plonjau cu burta in apa ca submarinele... evident spre distractia noastra. Intr-o zi le-am gasit si cumparat cadaita lor de baie Acum, fiind iarna, nu le pun prea multa apa sa nu raceasca, orice raceala le-ar fi fatala.
AccessGratuit
AccessGratuit
VIP
VIP

Posts : 106
Puncte Access Gratuit : 5394
Reputatie AccessGratuit : 0
Join date : 19/06/2010
Age : 34
Location : Far away

https://accessgratuit.forumotion.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum